1 dzień Warszawa -Delhi 
Wylot z Warszawa Okęcie - przez jeden z portów przesiadkowych do Delhi. 

2 dzień Delhi
Przylot do Delhi w godzinach porannych. Transfer do hotelu. Zwiedzanie dzielnicy Parangandz. Zwiedzenie Old Delhi z jego licznymi zabytkami. Jama Masid (Wielki Meczet), Red Fort, Ptasi Szpital, Lahore Gate. W trakcie spaceru krętymi i zatłoczonymi uliczkami Old Delhi będziemy próbowali ogarnąć tak inną od naszej - hinduską rzeczywistość. Niektórzy z uczestników wyjazdu będą doskonalić sztukę targowania. Inni w skupieniu obserwować mijanych kupców, rzemieślników i sprzedawców. Wieczorem wyjazd pociągiem do Gorkhapturu. 

3 dzień Gorkhaptur - Granica - Pokhara
Podróż koleją indyjską to jedno z najważniejszych przeżyć każdego podróżnika. Podróżować będziemy w przedziale sypialnym z rdzennymi mieszkańcami Indii. Nasze zaskoczenie czy zaciekawienie będzie spotykało się z identyczna reakcją współtowarzyszy. Za oknem mijać będziemy pola uprawne z proso i kukurydzą. W godzinach przedpołudniowych dojedziemy do Gorkhaptur - miasta najbliżej przejścia granicznego Sonuali. Do granicy dojedziemy autobusem. Po wykupieniu wiz nepalskich i przejściu kontroli granicznej wsiądziemy do nocnego autobusu zmierzającego do Pokhary. Tak rozpocznie się nasza przygoda z Królestwem Na Dachu Świata. 

4 dzień POKHARA
Noc minie nam na pokonywaniu pasma małych Himalajów. Nad ranem obudzimy się już na przedmieściach Pokhary. Zakwaterowanie nad jeziorem Plewa. Odpoczynek po podróży. W godzinach popołudniowych wycieczka łódką na wyspę na jeziorze Plewa. A w godzinach wieczornych dla chętnych wycieczka poza dzielnicę turystyczną. 

5 dzień POKHARA
Pobudka. Wyprawa na wschód słońca, które oświetla najpiękniejsze góry świata. Razem z budzącym się dniem podziwiamy Machapuchare - Świętą Górę Nepalczyków oraz masyw Annapurny. Po śniadaniu przygotowanie do trekkingu. Zakupy. Formalności związane z trekkingiem m.in. zakup pozwoleń parkowych i organizacja tragarzy. 

6 dzień POKHARA - Naya Pul - New Bridge
Wyjazd wczesnym rankiem do miejscowości Naya Pul. Przejazd lokalnym środkiem transportu. Dla miłośników mocnych wrażeń możliwy przejazd na dachu. Początek trekkingu wiedzie wzdłuż rzeki aby po ok. 1 godzinach łagodnie przejść w drogę biegnącą pomiędzy poletkami tarasowymi. W trakcie wędrówki naocznie przekonamy się o możliwości uprawy poletek o powierzchni ok. 10 m2. Będziemy podziwiać także ich system irygacyjny. 

7 dzień New Bridge - Sinuowa 
Mijając poletka ryżowe dochodzimy do poziomu lasów rodondrenowych. Ponieważ trwa pora sucha możemy podziwiać wyschnięte porosty i liany zastygłe na łodygach drzew. Pomiędzy drzewami podziwiamy towarzyszący nam południowy masyw Annapurny. Po ok. 2 godzinach marszu dłuższa przerwa. Wycieczka do basenów termalnych. Dla spragnionych dużych różnic temperatury możliwość równoległej kąpieli w górskim potoku! Następnie bardzo ostra 2 godzinna wspinaczka do stolicy regionu Chomrong. Odpoczynek i zejście do celu naszej podróży - Sinuowa. 

8 dzień Sinuowa - Deureli 
Na trasie wyprawy wysiłek związany pokonywaniem dolin ustępuje innemu wyzwaniu. Jesteśmy coraz wyżej. Mniejsza zawartość tlenu powoduje, że każdy krok to znacznie większy wysiłek. Klucząc pomiędzy poletkami z ryżem i proso mijamy Bamboo, Himalaya Hotel, Hinku by ostatecznie dotrzeć do Deureli. Ta niewielka wioska będzie naszą bazą przez najbliższe dwa dni. 

9 dzień Deureli - Annapurna Base Camp 
Wczesna pobudka i wyjście bez obciążenia do Machhapuchare Base Camp. Odpoczynek przy lodge w którym spał jeden z największych himalaistów świata - Jerzy Kukuczka. Podejście trawersem do Annapurna Base Camp. Pobyt w Annapurna Base Camp. Zejście do Deureli. 

10 dzień Deureli - Chomrong
Przejście powrotne do Chomrong. Dojście do Chomrong w godzinach popołudniowych. Możliwość zakupu pamiątek, rękodzieł i młynków modlitewnych. Nocleg. 

11 dzień Chomrong - Naya Pul - Pokhara
Prawie pionowe zejście do Jhinu. Dla spragnionych ponownej kąpieli możliwość wycieczki do gorących źródeł. Niezwykle malownicze przejście doliny rzeki Kyumnu Khola. Wizyta w szkole nad przepaścią. Przekazanie na rzecz dzieci pomocy naukowych. Posiłek regeneracyjny w restauracji przy końcu szlaku to naprawdę wymarzoną nagroda po trudach wyprawy! Podróż o zachodzie słońca do Pokhary. 

12 dzień Pokhara 
Odpoczynek po trekkingu. Wycieczka łódką po jeziorze Plewa. Zwiedzanie świątyni. Czas wolny na zakupy i rozrywkę. Dla chętnych możliwość zorganizowania lotu na parolotni.

13 dzień Pokhara - Kathmandu
Przejazd centralną część Nepalu, jedną z najpiękniejszych górskich dróg, która nie bez przyczyny nazywana jest drogą królewską. W przerwie opcjonalnie możliwość zorganizowania dla chętnych raftingu. Spływu górską rzeką. Przyjazd do Kathmandu w godzinach wieczornych. 

14 dzień Kathmandu
Do południa czas wolny. Zakupy. Dla chętnych możliwość zorganizowania lotu nad Himalajami. Po południu zwiedzanie starego miasta Kathmandu, Durban Squere. W drodze po krętych uliczkach trafimy do świątyni bogini Kumari. Kumari to bogini żywa. Na jej kolejne wcielenia wybierane są dziewczynki. Bogini Kumari koronuje króla Nepalskiego w czasie ceremonii zaprzysiężenia monarchy. Ujrzenie bogini jest gwarancją szczęścia i zdrowia! Opuszczając centrum udamy się do stupy Swayambunath. Droga do stupy prowadzi po bardzo długich schodach zaś widok z góry obejmuje całą dolinę Kathmandu. W otoczeniu wszędobylskich małp będziemy podziwiać zachód słońca nad stolicą Nepalu. 

15 dzień Kathmandu 
Zwiedzanie miasta. W trakcie całodziennej wycieczki spróbujemy dotknąć historii i kultury Nepalu. Odwiedzimy Stupę Boudinath (jedne z głównych centrów lamaizmu). W ciszy i spokoju będziemy towarzyszyć pielgrzymom w trakcie rytualnych modlitw. Następnie odwiedzimy pozostałości królewskich miast Pasipatinath, Deopatan. W miarę możliwości uczestniczyć będziemy w ceremonii kremacji. Na zakończenie wycieczki zwiedzimy Patan - prawdziwe królewskie miasto!

16 dzień Kathmandu - granica 
Pożegnanie z Królewskim Miastem. Ostatnie zakupy pamiątek. Transfer na dworzec autobusowy. Wyjazd nocnym autobusem do granicy z Indiami. 

17 dzień Granica - Gorkhaptur
Przyjazd na granicę w godzinach przed południowych. Odpoczynek. Pożegnanie z Krajem na Dachu Świata. Ostatnie zdjęcia. Odprawa graniczna. Przejazd do Gorkhapturu. 

18 dzień Gorkhaptur - Varanassi - Delhi 
Ponowna przygoda z kolejami Indyjskimi. Nocny przejazd do świętego miasta hinduizmu. Varanassi. Wschód słońca nad Gangesem. Wycieczka łódką do płonących gathów. Uczestnictwo w porannej pudży. Odpoczynek. W godzinach popołudniowych zwiedzanej Varanassi. Złota świątynia, płonące gathy, meczet, targ. Przejazd na dworzec. Wyjazd do Delhi. 

19 dzień Gorkhaptur - Delhi 
Przyjazd do Delhi w godzinach porannych. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie New Delhi. Muzeum I.Ghandi, India Gate, Parlament, Centrum handlowe New Delhi. 

20 dzień Delhi 
Ostatni dzień pobytu w azjatyckim kręgu. Zakupy prezentów. Pakowanie. Pożegnanie z kolorowymi Indiami. W godzinach wieczornych wyjazd na lotnisko. 

21 dzień Delhi - Warszawa
Przelot przez jeden z portów przesiadkowych do Warszawy. 

Uwaga !!! Zwiedzanie Varanassi jest rozwiązaniem opcjonalnym. Zdarzenia losowe (załamanie pogody, strajk) wydłużające pobyt w Nepalu skracają automatycznie czas przeznaczony na pobyt w Indiach.