1 dzień Warszawa - Delhi - KATHMANDU
Wylot z Warszawa Okęcie - przez jedne z portów przesiadkowych i Delhi do Katmandu.

2 dzień KATHMANDU
Przylot do Katmandu w godzinach porannych. Transfer do hotelu. Zwiedzanie dzielnicy Thamel. W drodze po krętych uliczkach Thamelu trafimy do świątyni bogini Kumari. Kumari to bogini żywa. Na jej kolejne wcielenia wybierane są dziewczynki. Bogini Kumarii koronuje króla Nepalskiego w czasie ceremonii zaprzysiężenia monarchy. Opuszczając centrum udamy się do stupy Swayambunath. Droga do stupy prowadzi po bardzo długich schodach zaś widok z góry obejmuje całą dolinę Kathmandu. W otoczeniu wszędobylskich małp będziemy podziwiać zachód słońca nad stolicą Nepalu.

3 dzień KATHMANDU
Przygotowanie do trekkingu. Zakupy. Formalności związane z trekkingiem m.in. zakup pozwoleń parkowych i organizacja tragarzy, zakup biletów lotniczych.

4 dzień Kathamndu - Lukla - Sagarmatha National Park
Wczesnym rankiem transfer na lotnisko. Oczekiwanie na pozwolenie na start uzależnione jest od warunków panujących na lotnisku w Lukli. Lot wzdłuż Himalajów. Jeden z najpiękniejszych widoków na świecie. Ośmiotysięczniki na wyciągnięcie ręki! Ekscytujące lądowanie na lotnisku położonym nad urwiskiem. Początek trekkingu. Wejście do parku narodowego. Nocleg w jednej z miejscowości za granicą parku uzależniony jest od godziny rozpoczęcia trekkingu.

5 dzień Namche Bazar
Początkowo droga prowadzi nas wzdłuż koryta rzeka Dudhi Kosi. Po drodze mijamy kolejne karawany jaków stanowiących główne źródło zaopatrzenia dla wszystkich zmierzających do góry. Po przejściu niezliczonych wiszących mostów - pierwsze długie podejście. W połowie drogi - przy dobrej pogodzie, pierwszy widok na Mt. Everest! Wejście do stolicy regionu Namche Bazar. Zakwaterowanie w lodgy.

6 dzień Aklimatyzacja
Powolne uczenie organizmu wysokości wymusza postój aklimatyzacyjny. Ranno odwiedzimy kramy z pamiątkami w stolicy regionu Szerpów. Spragnieni słodyczy na pewno będą szturmować jedną z lokalnych cukierni. W godzinach przedpołudniowych wycieczka aklimatyzacyjna. W zależności od pogody - do Thami, Khunde lub Khumjung. Powrót do lodgy w godzinach wieczornych.

7 dzień Namche Bazar - Tengpoche
Wyjście wcześnie rano. Droga wiedzie półką skalną. Przed nami góruje Amu Dabam. Szata roślinna staje wyraźnie uboższa. Zejście do koryta rzeki Dudhi Kosi. Podejście ponad granicę lasu do jednego z wyżej położonych klasztorów buddyjskich na świecie w Tengpoche. Zakwaterowanie w lodgy. W godzinach wieczornych zwiedzanie klasztoru. Uczestnictwo w ceremonii buddyjskiej (opcja).

8 dzień Tengpoche - Dingboche
Początkowa droga przypomina drogę pod reglami. Nic nie daje poznać, że jesteśmy już prawie na 4000 m.n.p.m. Przed nami góruje Amu Dabam. Zanika szata roślinna. Po smaganych wiatrem wzgórzach przesuwają się czarne punkty - to jaki szukające resztek roślinności. Mijamy rzekę Khumbu Kola, która wypływa z moreny czołowej lodowca Khumbu. Zmierzamy w górę do Dingboche. Nocleg.

9 dzień Aklimatyzacja Chhukung Lhotse Glacier
Poranną pobudkę rekompensuje nam przepiękny widok. Wielka Amu Dabam. Brak słów żeby opisać jedną z bardziej malowniczych gór świata. Po śniadaniu wycieczka aklimatyzacyjna na lodowiec wypływający z Lhotse. Powrót do bazy. Nocleg.

10 dzień Dingboche - Lobuche
Wyjście wcześnie rano. Po zdobyciu wysokości, prawie dwu godzinna wędrówka płaskowyżem na wysokości 4300 m.n.p.m. Dojście do moreny czołowej lodowca Khumbu. Wejście na morenę czołową. Pole czortenów. Przejście moreną boczną do miejscowości Lobuche. Zakwaterowanie w bazie. 

11 dzień Lobuche - Kala Pattar - Lobuche
Wyjście bez obciążenia przed wschodem słońca. Droga wzdłuż moreny bocznej lodowca Khumbu. Dojście do moreny czołowej lodowca Changri Shar. Wejście na morenę czołową. Pierwsze tak bliskie spojrzenie na Mt. Everest. Przejście przez lodowiec do Gorak Shep. Przerwa regeneracyjna. Wspinaczka na Kala Pattar. Pamiątkowe zdjęcia na szczycie. Zejście do Gorak Shep. Przerwa. Powrót do bazy.

12 dzień Lobuche - Tengpoche via Pheriche
Zejście do Tengpoche szybszą drogą przez Pheriche. Odwiedzenie szpitala wysokościowego (oczywiście w roli gości a nie pacjentów). Dojście do Tengpoche. Zakwaterowanie w lodgy.

13 dzień Tengpoche - Monjo
Wyjście wcześnie rano. Dłuższy postój w Namche Bazar. Zakup pamiątek. Zejście do koryta rzeki Dudhi Kosi. Przejście do Monjo.

14 dzień Monjo - Lukla
Ostatni dzień trekkingu. Pożegnanie z Himalajami. Ostatnie zdjęcia na szlaku - na wiszących mostach, z jakami, z ludźmi gór, flagami, młynkami. Dojście do Lukli. Potwierdzenie lotu powrotnego. Nocleg.

15 dzień Lukla - Kathmandu
Oczekiwanie na start. Odlot uzależniony od pogody. Ponowny przelot wzdłuż Himalajów. Tylko jedno pytanie w głowie - dlaczego to już koniec?

16 dzień Kathmandu - odpoczynek po trekkingu
Choć każdy zaczyna tęsknić już za górami, które przed chwilą opuścił konieczne jest coś dla ciała. Normalna kąpiel w ciepłej wodzie. Wyjście na miasto i do restauracji. Internet. Kontakt z bliskimi, którzy może trochę nie wierzą, że byliśmy w Górach na Dachu Świata a może po prostu, trochę nam zazdroszczą :).

17 dzień Kathmandu - Chitwan
Przejazd drugą najpiękniejszą drogą w Nepalu poprzez nizinę Teraju, pasmo Sziwalik i Małe Himalaje do Parku Narodowego Chitwan. Nocleg w dżungli w domkach ze słomy.

18 dzień Chitwan
Zwiedzanie hodowli słoni, bezkrwawe safari fotograficzne na słoniach. Polowanie z aparatem na dzikie nosorożce. Spływ rzeką. Powrót na nocleg. 

19 dzień Chitwan - Kathmandu
Przejazd powrotny do doliny Katmandu. Opcjonalnie dla chętnych możliwości zorganizowania raftingu na rzece. 

20 dzień Kathmandu
Zwiedzanie miasta. W trakcie całodziennej wycieczki spróbujemy dotknąć historii i kultury Nepalu. Odwiedzimy Stupę Boudinath (jedne z głównych centrów lamaizmu). W ciszy i spokoju będziemy towarzyszyć pielgrzymom w trakcie rytualnych modlitw. Następnie odwiedzimy pozostałości królewskich miast Pasipatinath, Deopatan. W miarę możliwości uczestniczyć będziemy w ceremonii kremacji. Na zakończenie wycieczki zwiedzimy Patan - prawdziwe królewskie miasto!

21 dzień Kathmandu
Pożegnanie z Królewskim Miastem. Ostatnie zakupy pamiątek. Transfer na lotnisko. Wylot do Delhi. 

22 dzień Delhi - Warszawa
Przylot do Warszawy przez jeden z portów przesiadkowych.

Uwaga !!! Zwiedzanie Chit-wan jest rozwiązaniem opcjonalnym. Zdarzenia losowe w trakcie trekkingu (np. załamanie pogody) wydłużające pobyt w górach skracają automatycznie czas przeznaczony na inne atrakcje.