1 dzień Warszawa - Delhi - KATHMANDU
Wylot z Warszawa Okęcie - przez jeden z portów przesiadkowych do Delhi i dalej do Kathmandu. 

2 dzień KATHMANDU
Przylot do Katmandu w godzinach porannych. Transfer do hotelu. Zwiedzanie dzielnicy Thamel. W drodze po krętych uliczkach Thamelu trafimy do świątyni bogini Kumari. Kumari to bogini żywa. Na jej kolejne wcielenia wybierane są dziewczynki. Bogini Kumari koronuje króla Nepalskiego w czasie ceremonii zaprzysiężenia monarchy. Opuszczając centrum udamy się do stupy Swayambunath. Droga do stupy prowadzi po bardzo długich schodach zaś widok z góry obejmuje całą dolinę Kathmandu. W otoczeniu wszędobylskich małp będziemy podziwiać zachód słońca nad stolicą Nepalu.

3 dzień KATHMANDU - POKHARA
Przejazd z Pokhary do Kathmandu przez centralną część Nepalu, jedną z najpiękniejszych górskich dróg, która nie bez przyczyny nazywana jest drogą królewską. Nocleg w Pokharze nad jeziorem Plewa. W godzinach wieczornych dla chętnych wycieczka poza dzielnicę turystyczną. 

4 dzień POKHARA
Pobudka. Wyprawa na wschód słońca, które oświetla najpiękniejsze góry świata. Razem z budzącym się dniem podziwiamy Machapuchare - Świętą Górę Nepalczyków oraz masyw Annapurny. Po śniadaniu przygotowanie do trekkingu. Zakupy. 

5 dzień POKHARA - Naya Pul - Ulleri
Wyjazd wczesnym rankiem do miejscowości Naya Pul. Przejazd lokalnym środkiem transportu. Dla miłośników mocnych wrażeń możliwy przejazd na dachu. Początek trekkingu wiedzie wzdłuż rzeki aby po ok. godzinie łagodnie przejść w drogę biegnącą pomiędzy poletkami tarasowymi. W trakcie wędrówki naocznie przekonamy się o możliwości uprawy poletek o powierzchni ok. 10 m2. Będziemy podziwiać także ich system irygacyjny. 

6 dzień Ulleri - Deurali 
Mijając poletka ryżowe dochodzimy do poziomu lasów rodondrenowych. Ponieważ trwa pora sucha możemy podziwiać wyschnięte porosty i liany zastygłe na łodygach drzew. Pomiędzy drzewami podziwiamy towarzyszący nam południowy masyw Annapurny. Po ok. 6 godzinach marszu dochodzimy do celu naszej podróży - Deureli. 

7 dzień Deureli - Poon Hill - Tadapani 
Bardzo wczesna pobudka. Wycieczka aklimatyzacyjna na wschód słońca na Poon Hill. Razem z budzącym się dniem odsłania przed nami swoje oblicze olbrzymi masyw Annapurny. 
Po powrocie z wycieczki śniadanie i wyjście w stronę przełęczy Deureli (2987 mnpm). Po przejściu przełęczy poruszając się w rododendronowym lesie podziwiamy masyw Dhaulagiri. Nocleg w Tadapani. 

8 dzień Tadapani - Chomrong
Mijane grzbiety na trasie stają się coraz bardziej wyniosłe. Po drodze będziemy mijać najmłodszych mieszkańców himalajskich dolin, które wraz z nami zdążają do szkoły. Na wąskich ścieżkach nie raz ustąpimy miejsca karawanie niosącej sprzęt i żywność potrzebne do życia turystom i tubylcom. Na koniec dnia zejście trawersem do stolicy regionu - Chomrong. Zachód słońca w wiosce położonej na zboczach. Nocleg. 

9 dzień Chomrong - Deureli
Na trasie wyprawy wysiłek związany pokonywaniem dolin ustępuje innemu wyzwaniu. Jesteśmy coraz wyżej. Mniejsza zawartość tlenu powoduje, że każdy krok to znacznie większy wysiłek. Klucząc pomiędzy poletkami z ryżem i proso mijamy Bamboo, Himalaya Hotel, Hinku by ostatecznie dotrzeć do Deureli. Ta niewielka wioska będzie naszą bazą przez najbliższe dwa dni. 

10 dzień Deureli - Annapurna Base Camp
Wczesna pobudka i wyjście bez obciążenia do Machhapuchare Base Camp. Odpoczynek przy lodge w którym spał jeden z największych himalaistów świata - Jerzy Kukuczka. Podejście trawersem do Annapurna Base Camp. Pobyt w Annapurna Base Camp. Zejście do Deureli. 

11 dzień Deureli - Chomrong
Przejście powrotne do Chomrong. Dojście do Chomrong w godzinach popołudniowych. Możliwość zakupu pamiątek, rękodzieł i młynków modlitewnych. Nocleg. 

12 dzień Chomrong - Naya Pul - Pokhara
Prawie pionowe zejście do Jhinu. Dla spragnionych kąpieli - niespodzianka! Wycieczka do gorących źródeł Jhinu. Kąpiel na przemian w gorących źródłach i górskim potoku. Niezwykle malownicze przejście doliny rzeki Kyumnu Khola. Wizyta w szkole nad przepaścią. Przekazanie na rzecz dzieci pomocy naukowych. Posiłek regeneracyjny w restauracji przy końcu szlaku to naprawdę wymarzoną nagroda po trudach wyprawy! Podróż o zachodzie słońca do Pokhary. 

13 dzień Pokhara
Odpoczynek po trekkingu. Wycieczka łódką po jeziorze Plewa. Zwiedzanie świątyni. Czas wolny na zakupy i rozrywkę. Dla chętnych możliwość zorganizowania lotu na parolotni.

14 dzień Pokhara - Chitwan
Przejazd drugą najpiękniejszą drogą w Nepalu poprzez nizinę Teraju, pasmo Sziwalik i Małe Himalaje do Parku Narodowego Chitwan. Nocleg w dżungli w domkach ze słomy. 

15 dzień Chitwan
Zwiedzanie hodowli słoni, bezkrwawe safari fotograficzne na słoniach. Polowanie z aparatem na dzikie nosorożce. Spływ rzeką. Powrót na nocleg. 

16 dzień Chitwan - Kathmandu
Przejazd powrotny do doliny Katmandu. Opcjonalnie dla chętnych możliwości zorganizowania raftingu na rzece. 

17 dzień Kathmandu
Dzień wolny. Zakupy. Dla chętnych możliwość zorganizowania lotu nad Himalajami. Po południu dla chętnych możliwość zwiedzania nieturystycznych obszarów miasta. 

18 dzień Kathmandu
Zwiedzanie miasta. W trakcie całodziennej wycieczki spróbujemy dotknąć historii i kultury Nepalu. Odwiedzimy Stupę Boudinath (jedne z głównych centrów lamaizmu). W ciszy i spokoju będziemy towarzyszyć pielgrzymom w trakcie rytualnych modlitw. Następnie odwiedzimy pozostałości królewskich miast Pasipatinath, Deopatan. W miarę możliwości uczestniczyć będziemy w ceremonii kremacji. Na zakończenie wycieczki zwiedzimy Patan - prawdziwe królewskie miasto!

19 dzień Kathmandu
Pożegnanie z Królewskim Miastem. Ostatnie zakupy pamiątek. Transfer na lotnisko. Wylot do Delhi. 

20 dzień Kathmandu - Delhi - Warszawa
Przylot do Delhi oczekiwania na przesiadkę. Wylot do Warszawy przez jeden z portów przesiadkowych.


Uwaga !!! Zwiedzanie Chit-wan jest rozwiązaniem opcjonalnym. Zdarzenia losowe w trakcie trekkingu (np. załamanie pogody) wydłużające pobyt w górach skracają automatycznie czas przeznaczony na inne atrakcje.